Obvyklé zainteresované strany letní brigády v zahraničí

Tato stránka je kapitolou šablony Letní brigáda v zahraničí (EU).

Rodina
Při prvním výjezdu bývá nejčastějším sponzorem a tím, kdo Vám poskytne peníze na zprostředkování agenturou. Většinou Vás vozí na letiště a z letišť, v průběhu pobytu je s Vámi ve spojení a v době nouze je i ochotna Vás dopravit jakýmkoliv způsobem domů.

Pojišťovna
Je nezbytné se pojistit z různých důvodů. V případě, že budete mít zdravotní problém, pojišťovna Vám všechny náklady na léčebné výlohy proplatí zpět. Protože většinou v zahraničí za prohlídku doktorem platíte. Také se můžete pojistit proti odpovědnosti za škodu pro případ, že někomu poškodíte majetek. Existují i jiné druhy pojištění. Je jen na Vás, zda zvolíte turistické nebo pracovní. I když je pracovní o něco málo korun dražší, je vhodnější. Vždy je dobré se poradit přímo ve Vaší pojišťovně.

Budoucí zaměstnavatel
Jste s ním denně v práci, nebo Vás chodí pravidelně kontrolovat. Je to on, kdo Vám nabídl práci a platí za ni.

Škola
Na středních školách, pokud vyjíždíte min. na tři měsíce, je důležité mít svolení, které uděluje ředitel, a proto nesmíte zapomenout o včasné zažádání o něj, aby nevyvstal problém, že Vás nebude chtít uvolnit. Některé agentury navíc vyžadují potvrzení o studiu, o které opět musíte zažádat školu.

Dopravní společnost
Abyste se dopravili na vysněné místo, je nezbytné využít dopravní společnost buď ve formě letecké, nebo autobusové. Na trhu existuje spousta společností od těch nejlevnějších nízkonákladových až po dražší s určitým standardem.

Agentura v ČR nebo zahraničí
Je nejdůležitější zainteresovanou stranou. Existuje možnost, že si ji nevhodně zvolíte, nebo naletíte podvodníkům. Může se stát, že nemusíte ani vycestovat, nebo musíte počítat s horšími podmínkami, než které byly na začátku sjednány atd.
Dobrá agentura však podmínky smlouvy dodržuje a poskytuje sjednané služby. Např. zajistí práci, pomůže při vyskytnutí problému v zahraničí (ať už z ČR nebo prostřednictvím koordinátora, který je přímo na místě Vašeho pobytu) atd.

Bankovní institut
V ČR si můžete zažádat o půjčku, pokud nemáte dostatečné finanční prostředky pro výjezd či zaplacení za poplatky agentuře. V cizině si pak můžete zřídit účet, kam bude zaměstnavatel zasílat peníze a Vám tím odpadne i starost o ně a nemusíte se bát, že je při pobytu někdo ukradne.

Ambasáda
V zemích EU nejsou naštěstí zapotřebí víza. Je ale dobré znát číslo na českou ambasádu v zemi pobytu pro případ nějakého problému, který může nastat.

Pokračovat na další kapitoluNejčastější rizika a chyby.
Zpět na přehled obsahu šablony Letní brigáda v zahraničí (EU).

Vylepšete komentářem tento obsah.