Obvyklé zainteresované strany

Tato stránka je kapitolou šablony Organizace sportovního turnaje.

Hlavní organizátor a jeho pomocníci (volitelně např. fotograf, moderátor, rozhodčí, časoměřiči)

Organizátoři musí mít chuť a motivaci turnaj uspořádat, protože ze samotné organizace většinou nemají výdělek, pouze dobrý pocit z povedeného turnaje. Musí zajistit chod turnaje, objednat sportoviště, sehnat vhodné hráče, určit herní systém, pozvat rozhodčí a během samotného turnaje reagovat na jakékoliv nečekané problémy.

Účastníci turnaje – hráči

Hráči jsou základem turnaje. Organizátoři by měli zvážit, koho chtějí zvát – např. vybrat kvalitní sportovce, ale zároveň pohodové lidi, kteří přispějí k dobré atmosféře turnaje. A při jakýchkoliv problémech organizátory podpoří. Je také možné uspořádat turnaj jako akci pro klienty.

Návštěvníci turnaje – fanoušci

Ať už se jedná o turnaj v přátelské atmosféře nebo o turnaj zaměřený na výkon, mohou být pozváni fanoušci. Nejlépe přátelé a známí, kteří podpoří dobrou atmosféru turnaje. Fanoušci si mohou užít turnaj z hlediska sportovního i společenského. Potkají staré známé, naváží nové kontakty a pobaví se s hráči i s dalšími fanoušky.

Pronajímatelé sportoviště

Pronajímatelé bývají zpravidla z pořádání amatérských sportovních turnajů nadšení. Kolem takových turnajů bývá dobrá atmosféra, majitelé si vydělají a zároveň mohou strávit den s aktivními sportovci.

Obsluha sportoviště, případně občerstvení

Správce haly, kurtů nebo hřiště je nedílnou součástí turnaje. Vyplatí se s ním mít dobré vztahy. Obsluha sportoviště může výrazně pomoci s organizací a řešením případných problémů. Můžete si také předem zajistit speciální občerstvení, grilování apod. Uvítají to sportovci, fanoušci i majitelé občerstvení.

Pokračovat na další kapitoluNejčastější rizika a chyby.
Zpět na přehled obsahu šablony
Organizace sportovního turnaje.

Vylepšete komentářem tento obsah.