Akce maturitního ročníku

Rychlý přehled projektu

Název projektu: Pořádání akcí maturitního ročníku (Stužkovací večírek, Ples, Tablo, Poslední zvonění, Maturitní večírek)

Budou vzpomínky na maturitní ročník skvělé a vydrží vám na dlouho? Záleží jak si je zorganizujete. (Zdroj fotky: www.oamb.cz)

Budou vzpomínky na maturitní ročník skvělé a vydrží vám na dlouho? Záleží jak si je zorganizujete. (Zdroj fotky: www.oamb.cz)

Délka trvání: Je rozložena během celého školního roku, některé třídy jej ale plánují i mnohem dříve (pravidelné vybírání peněz) a nenechávají to pouze na poslední maturitní ročník.
Složení týmu:
Tým tvoří celá třída, která se účastní jednotlivých akcí a také třídní učitel. Další zapojení jsou ředitel, vlastníci jednotlivých kulturních domů, restaurací a také rodiče, kteří většinu věcí financují. Dále se mohou zapojit např. různí účinkující, od vystupujících, moderátorů, placených organizátorů až po osvětlovače.
Velikost týmu:
20 i více. Jedná se převážně o žáky třídy.
Popis projektu: Projekt se zabývá jednotlivými akcemi, které žáci absolvují během maturitního roku a po maturitní zkoušce. Zvyky se v jednotlivých krajích, městech a školách dost liší, proto se může stát, že třeba vůbec nebudete řešit ples. Šablona spíše shrnuje, co všechno se má zařídit během roku, protože se jedná o náročný rok, kdy se žáci také potřebují připravit na závěrečnou maturitní zkoušku. Ukazuje možnost, jak zařídit ples, kde uspořádat maturitní večírek a na co nezapomenout, aby vše proběhlo hladce a zároveň se všichni pobavili a dlouho vzpomínali. Dále nabídne tipy na dobré nápady pro focení tabla atd. Upozorňuje i na případné chyby, které by mohly pokazit dobře myšlené akce a na rizika, kterých by se měli účastníci snažit vyvarovat. Ukázka moderního tabla (zdroj: www.tabloroku.cz)

Strategie řešení projektu:

  • Vlastními silami, rozdělením úkolů mezi jednotlivé žáky
  • Za pomoci specializované firmy, která se zabývá pořádáním večírků

Náklady na akce v průběhu roku: 20.000 – 80.000+, 500 – 3500 Kč/student (cena hodně záleží na pořádání či nepořádání plesu)

Obsah šablony

1.   Cíle a přínosy projektu
2.   Možné přístupy a strategie projektu
3.   Obvyklé zainteresované strany
4.   Nejčastější rizika a chyby
5.   Příklad rozpočtu a finance projektu
6.   Určení rozsahu a struktury prací projektu
7.   Poznámky k jednotlivým aktivitám a realizaci projektu
8.   Právní úprava předmětu projektu či jeho realizace
9.   Další doporučení (informační zdroje, firmy, atp.)
10. Příloha: Nápady na styly plesu
11. Příloha: Když se třída neumí dohodnout

Upozornění:
Přes veškerou snahu o úplnost a začlenění všech důležitých informací nenese tvůrce této šablony žádnou odpovědnost za případná opomenutí či chyby v této šabloně a případné škody, které by tím mohly vzniknout jejímu uživateli, ať už přímo či nepřímo. Šablona má sloužit jen jako pomocník a pro inspiraci, nemá být slepě následována. Je v nejlepším zájmu uživatele přistupovat k ní kriticky. Pokud je některá z doporučených činností vynechána, měl by však pro to vždy existovat patřičný důvod a mělo by to být po dobrém uvážení.

Vylepšete komentářem tento obsah.